Forumul cinefililor

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

+7
demisec
yzE_boy
Mihai
Cipo90
serj168
Bogdan2901
teh_h
11 participanți

    Concurs #1

    teh_h
    teh_h
    Admin


    Mesaje : 156
    Data de înscriere : 24/02/2010

    Concurs #1 Empty Concurs #1

    Mesaj Scris de teh_h Mar Mar 02, 2010 5:12 am

    Salut,
    Sunt bucuros sa anunt prima competitie cinefila organizata de forumul nostru:

    Cerinte: O caracterizare a actorului Will Smith de minim 100 de cuvinte.
    Premiu: Fiind primul concurs si ducand lipsa de membrii, am decis sa ofer domeniul www.photoshopro.net (pr2) celui care castiga.Momentan este un forum pe acest domeniu, un vechi proiect de-al meu de mult uitat.
    Alternativa premiu: 15$ paypal.
    Termen limita: 8martie
    Pentru a putea intra in concurs, trebuie sa acumulati un minim de 10 posturi.

    Imi rezerv dreptul sa intrerup concursul, daca nu se inscriu minim 5 membrii la concurs.

    Spor la scris.
    avatar
    Bogdan2901


    Mesaje : 42
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Bogdan2901 Mar Mar 02, 2010 3:11 pm

    Unde vom pune aceea caracterizare ? Pe siteul nostru, sau aici, pe forum ?
    teh_h
    teh_h
    Admin


    Mesaje : 156
    Data de înscriere : 24/02/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de teh_h Mar Mar 02, 2010 5:44 pm

    Deoarece nu toti au propirul site/forum, e mai bine sa le postati aici, in aceasta sectiune.
    avatar
    Bogdan2901


    Mesaje : 42
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Bogdan2901 Mar Mar 02, 2010 5:47 pm

    Ok. Chiar imi place stilul tau de gandire. Sper sa ai succes cu siteul !

    Dar PS: Nu inteleg de ce nu l-ai pus pe .info macar... cu un script SMF, MyBB, PHPBB, etc...
    teh_h
    teh_h
    Admin


    Mesaje : 156
    Data de înscriere : 24/02/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de teh_h Mar Mar 02, 2010 5:48 pm

    Forumul se va numi cinefili.net, dar mai dureaza cateva zile pana va fi on.
    avatar
    Bogdan2901


    Mesaje : 42
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Bogdan2901 Mar Mar 02, 2010 5:51 pm

    Ooo.. bun. Ma si miram Very Happy
    avatar
    serj168


    Mesaje : 3
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty caracterizare

    Mesaj Scris de serj168 Mar Mar 02, 2010 7:31 pm

    Will Smith sa nascut pe 25 septembrie 1968 în Philadelphia, Pennsylvania, SUA. Will Smith a fost dat numele de Willard Christopher Smith Jr. la naştere.
    Will Smith a jucat şi a jucat următoarele caractere în filme enumerate mai jos (în ordine alfabetică):
    Ali,Bad Boys,Bad boys 2,Enemy Of The State,Truck Device(HITCH),I Robobt,Independence Day,Made in America,men in black,Man in balck alien atack,Man in black 2,Shark Tale,Six Degress Of separation,Legend of Baggner Vance,The pursuit of happyness,Wild Wild West,In cazul in care ziua te duce.
    In opinia mea e unul din cei mai buni actori,ai genului actiune-drama-comedie.
    Cipo90
    Cipo90


    Mesaje : 24
    Data de înscriere : 02/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : Tg-Mures

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Cipo90 Mar Mar 02, 2010 7:43 pm

    Viatza si familia lui:
    Willard Christopher "Will" Smith, Jr. (născut la 25 septembrie 1968) este un actor american, nominalizat la premiile Oscar şi Globul de Aur.
    Smith, un afro-american, s-a născut şi a fost crescut în Philadelphia de Vest şi Germantown în Philadelphia de Nord-Vest. Mama sa, Caroline, era administrator şcolar care lucra la o şcoală din Philadelphia, şi tatăl său,Willard Christopher Smith Sr. Parintzi lui au divortzat cand avea el 32 de anii!!!
    Viatza de artist:
    După ce The Fresh Prince of Bel-Air s-a încheiat pe 20 mai, 1996, Smith a început o carieră solo în timp ce interpreta şi într-o serie de filme.
    Primele două filme au fost de mare succes: Independence Day (1996), unde juca rolul uni pilot de luptă curajos şi încrezător, şi Men in Black (1997), unde juca rolul comic şi încrezător al Agentului J alături de Tommy Lee Jones.Smith a refuzat prima dată rolul din Men in Black, dar soţia acestuia, Jada Pinkett Smith, l-a făcut să accepte.

    Sincer imi place foarte mult actoru!! bravo lui si sa o tzina tot asa!!!
    Mihai
    Mihai


    Mesaje : 32
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Mihai Mar Mar 02, 2010 7:56 pm

    Eu as vrea sa merg pe cealalta latura a vietii lui si anume muzica deoarece cand eram mai mic ascultam melodiile lui.

    Will Smith Jr. s-a nascut pe data de 25 septembrie 1968 in Philadelphia de Vest. Este un actor american, nominalizat la premiile Oscar şi Globul de Aur. De asemenea este artist hip-hop/r&b câştigător al mai multor premii Grammy. Newsweek l-a catalogat ca fiind cel mai puternic actor de pe planetă. Smith a întâlnit faima ca rapper sub numele de The Fresh Prince în târziul anilor 1980 şi în serialul The Fresh Prince of Bel-Air.
    Smith a inceput să cante hip-hop în duoul DJ Jazzy Jeff & the Fresh Prince, cu prietenul sau din copilarie Jeffrey Townes ca DJ şi producator, şi desigur, Clarence Holmes.
    Ei au prmit aclamatii, castigand primul Grammy din categoria Rap în 1988.
    Parintii sai s-au despartit când avea 13 ani si au divortat cand avea 32 de ani. In timp ce era incă in adolescenta, a inceput sa faca rap si sa colaboreze cu Jeff Townes, pe care l-a intalnit la o petrecere. A frecventat liceul Overbrook în Philadelphia de Vest.
    yzE_boy
    yzE_boy


    Mesaje : 39
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de yzE_boy Mar Mar 02, 2010 8:10 pm

    Personal nu sunt in masura nici sa imi dau cu parerea despre Will Smith Jr

    Un mare cantaret si actor I love you .Pe numele sau real Willard Christopher Smith Jr, s-a nascut la Philadelphia in 1968. Purta porecla de ""Prince"" pentru talentul sau de a iesi din incurcaturi. Smith avea sa devina celebru ca rapper, realizand doua albume ce i-au adus discul de platina si un premiu Grammy pentru piesa ‘He’s the DJ, I’m the Rapper’ [P.S le-am ascultat si ieu Smile ]
    Printre primi sai fani se numarau multi adolescenti si sincer imi dau seama si de ce cheers :Filmele sale erau si sunt o combinatie ideala intre comedie-dramatism si o actiune intensa
    scratch Se pare ca Actorul Will Smith este cel mai iubit star din America,desi mie nu mi se pare ...poate pentru ca sunt baiat dar potrivit unui sondaj realizat de revista “Parade” si de show-ul de televiziune Entertainment Tonight. Acesta i-a devansat in clasament pe celebrul Tom Hanks si pe mult doritul burlac al Americii, George Clooney aflati pe locurile doi, respectiv patru [[Va dati seama Tom Hanks ]]
    avatar
    demisec


    Mesaje : 1
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Eu?

    Mesaj Scris de demisec Mar Mar 02, 2010 8:27 pm

    Un mare om ...zicea asa:Prin ras indrepti naravul.Chiar daca nu sunt si nu o sa fiu vreodata in masura sa il caracterizez pe will smith pot sa vorbesc despre el ca despre o persoana cu o constiinta goala care pare sa nu fi regretat nimic din cele facute.Tendinta de a face rap si de a juca in comedii il pun pe acest om in postura de a isi corecta semeni.Eu personal il consider pe Will Smith un om de cult care ar trebuii multiplicat in mii si mii de clone.Adevarul este ca aceasta persoana este si ea una normala si are unele defecte.Dar oamenii ca el ne invata ca nu intotdeauna 1+1 fac 2.
    avatar
    florin18


    Mesaje : 18
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de florin18 Mar Mar 02, 2010 8:53 pm

    Will Smith poate nu este unul dintre actorii mei preferati,dar cu siguranta este unul dintre cei mai buni actori ai momentului.De la comedie,pana la actiune,animatie si drama,acesta se implica extraordinar de bine in pielea in pielea personajului pe care il reprezinta.Cel mai bun film in care a jucat,dupa parerea mea este Pursuit of Hapyness,film care probabil il caracterizeaza cel mai bine si pe el insusi pentru ca a plecat tot din patura de jos a societatii,dar talentele advarate intotdeauna se remarca repede.Ce pot sa mai zic in acest moment despre Smith?Este si unul dintre cei mai bine platiti actori.Will adora de asemenea sa joace sah,lucru ce demonstreza calitatile mentale ale sale.De asemenea este in top 50 cei mai aratosi barbati din lume.Ce nu se stie probabil despre Smith este faptul ca acesta a refuzat in 1999 rolul principal pentru filmul Matrix:"Neo" pentru ca nu i s-a parut potrivit,si pentru ca a considerat ca ar fi un pas inapoi in cariera sa chiar daca ar fi fost unul dintre cele mai importante filme in care a jucat pana atunci.Averea actorului s-a ridicat considerabil de cand a jucat in primul film,acesta adunand de-a lungul anilor peste 188 milioane de dolari.El a devenit milionar la doar 20 de ani.
    "Bunica mea mi-a spus odata:""Nu lasa esecul sa ti se infiripe in inima,si nu lasa succesul sa ti se urce la cap"""
    avatar
    Bogdan2901


    Mesaje : 42
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Bogdan2901 Mar Mar 02, 2010 9:57 pm

    Will Smith (n. 25.09.1668) este un personaj american inedit in istoria muzicii si a filmelor. Avand si talent pentru filme, avand si voce, el a fost un actor desavarsit, nominalizat de cateva ori la Oscar si la Globul de aur, dar si un rapper grozav, castigand cateva Grammy-uri.
    Ca o scurta prezentare a carierei de muziciant, el a deputat dupa anul 1980, sub numele de The Fresh Prince, creand si serialul The Fresh Prince of Bel-Air.
    Cat despre istoria sa in filme, el a jucat intr-o multime si inca mai joaca.
    In concluzie, acest om este o persona de invidiat in istoria cinematografiei, dar si a muzicii, incantandu-te cu melodiile sale de hip-hop sau de r&b
    f0rce
    f0rce


    Mesaje : 8
    Data de înscriere : 04/03/2010
    Varsta : 31
    Localizare : Petrosani/Campia Turzii

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de f0rce Joi Mar 04, 2010 9:52 pm

    Will Smith-data nasterii(25.sep.1968);locul nastrii(Philadelphia)
    A crescut intr-o familie din clasa de mijloc. Parintii lui au divortat cand el avea varsta de 13 ani;Era poreclit Printul (Prince)datorita usurintei cu care scapa de pedepse in momentul in care era prins asupra faptei.
    A infiintat o trupa DJ cu prietenul sau din copilarie Jazzy Jeff, cu care a avut un succes notabil la acea vreme ,de altfel au si castigat premiul Grammy la sectiunea Rapp in 1988
    Inaite de a deveni celbreu acesta a fost un simplu vanzator.
    In 1989, Will il intalneste pe Benny Medina care ii propune sa apara intr-un sitcom inspirat din viata sa din Beverly Hills. Atat Will Smith cat si reprezentantii canalului NBC au indragit aceasta idee si rezultatul a fost 'The Fresh Prince of Bel Air', serie ce s-a bucurat de succes pe ecranele din Statele Unite timp de 6 ani.

    Continuand inregistrarile, Smith a realizat primul sau album solo Big Willie Style, in 1998, pentru care a fost rasplatit cu un Grammy si patru American Music Awards.Dupa rolurile din „Where the Day Takes You” si „Made in America”, el a obtinut aprecierile criticii pentru rolul principal din drama „Six Degrees of Separation”, unde a jucat alaturi de Stockard Channing si Donald Sutherland. In 1995, el a primit titlul de Star masculin al ShoWest of Tomorrow.Will Smith a fost casatorit cu Sheree Zampino cu care a avut un fiu- Willard Christopher III (Trey), dar de care a divortat trei ani mai tarziu. In 1997, s-a casatorit cu actrita Jada Pinkett, cu care are doi copii- Jaden Christopher Smith (nascut in 1998 si care a aparut in The Pursuit of Happyness) si Willow Camille Reign (nascuta in 2000).


    Ultima editare efectuata de catre f0rce in Vin Mar 05, 2010 12:16 pm, editata de 2 ori
    bogdanreal
    bogdanreal


    Mesaje : 19
    Data de înscriere : 04/03/2010
    Varsta : 46

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de bogdanreal Joi Mar 04, 2010 10:15 pm

    Willard Christopher "Will" Smith, Jr. (născut la 25 septembrie 1968) este un actor american, nominalizat la premiile Oscar şi Globul de Aur. De asemenea este artist hip-hop/r&b câştigător al mai multor premii Grammy. Acesta îşi savurează succesul în muzică, televiziune şi film. Newsweek l-a catalogat ca fiind cel mai puternic actor de pe planetă. Smith a întâlnit faima ca rapper sub numele de The Fresh Prince în târziul anilor 1980 şi în serialul The Fresh Prince of Bel-Air. Cele mai notabile filme ale sale includ Bad Boys şi continuarea; Men in Black şi continuarea; Independence Day; I, Robot; Ali; The Pursuit of Happyness; I Am Legend; Hancock şi Seven Pounds.

    Smith, un afro-american, s-a născut şi a fost crescut în Philadelphia de Vest şi Germantown în Philadelphia de Nord-Vest. Mama sa, Caroline, era administrator şcolar care lucra la o şcoală din Philadelphia, şi tatăl său, Willard Christopher Smith Sr., era inginer. A fost crescut cu religia baptistă. Părinţii săi s-au despărţit când avea 13 ani şi au divorţat când avea 32 de ani. În timp ce era încă în adoleşcenţă, a început să facă rap şi să colaboreze cu Jeff Townes (a.k.a. DJ Jazzy Jeff), pe care l-a întâlnit la o petrecere. A frecventat liceul Overbrook în Philadelphia de Vest.


    Smith a început să cânte hip-hop în duoul DJ Jazzy Jeff & the Fresh Prince, cu prietenul său din copilărie Jeffrey "DJ Jazzy Jeff" Townes ca dj şi producător, şi desigur, Ready Rock C (Clarence Holmes). Cei trei au fost cunoscuţi pentru interpretările amuzante, cântecele de la radio, cele mai notabile fiind "Parents Just Don't Understand" şi "Summertime". Ei au prmit aclamaţii, câştigând primul Grammy din categoria Rap în 1988. Smith a cheltuit bani de-a lungul carierei, neplătindu-şi taxele. În 1990, Smith a semnat un contract cu NBC pentru a deschide un program de divertisment, The Fresh Prince of Bel-Air. Serialul a fost un succes şi i-a lansat cariera. Deşi şi-a făcut un debut notabil într-un film dramatic, "Six Degrees of Separation", în timp ce apărea şi în The Fresh Prince of Bel-Air, cariera de film a lui Smith a adăugat un rol mulţumitor în Bad Boys (1995) alături de Martin Lawrence.

    După ce The Fresh Prince of Bel-Air s-a încheiat pe 20 mai, 1996, Smith a început o carieră solo în timp ce interpreta şi într-o serie de filme. Primele două filme au fost de mare succes: Independence Day (1996), unde juca rolul uni pilot de luptă curajos şi încrezător, şi Men in Black (1997), unde juca rolul comic şi încrezător al Agentului J alături de Tommy Lee Jones. Smith a refuzat prima dată rolul din Men in Black, dar soţia acestuia, Jada Pinkett Smith, l-a făcut să accepte. Cele două filme i-au stabilit lui Smith o reputaţie comercială. În 1998, Smith a interpretat alături de Gene Hackman în Enemy of the State. Smith a renunţat la rolul lui Neo din The Matrix, în favoarea filmului Wild Wild West. Deşi filmul a fost un eşec, Smith a spus că nu a fost dezamăgit de decizia sa, spunând că performanţa lui Keanu Reeves din rolul lui Neo a fost superioară faţă de ce putea face el. Apoi, Smith a început să joace în roluri principale la câteva filme de succes ca Men in Black II, Bad Boys II, Hitch şi I, Robot. De asemenea, Smith a lansat şi melodii, des asociate cu cel mai recent film al său. Cele mai notabile dintre acestea erau: tema "Men in Black, "Gettin' Jiggy Wit It" şi coperta melodiei "Just the Two of Us", un mesaj iubitor către fiul său.
    Neuronu Intelectual
    Neuronu Intelectual


    Mesaje : 8
    Data de înscriere : 03/03/2010
    Localizare : bhwkale d.c.

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Neuronu Intelectual Vin Mar 05, 2010 3:24 am

    mdap, am citit cateva caracterizari destul de bune , la inceput m-am speriat , am crezut ca willi este subiect de examen pt bacalaureat si primii castigatori la loz in plic nu au invatat lectia asta despre el si divagheaza cum si unde s-a nascut Very Happy interesant site , pana la urma cred ca imi aduc tot tribul meu aici . sa mai lase dracu desenele animate cu lupte intre triburi si sa se cultive cu filme Very Happy ms bosule care m-ai adus aici
    avatar
    florin18


    Mesaje : 18
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de florin18 Sam Mar 06, 2010 2:13 pm

    Majoriteatea nici nu se pot numi caracterizari.Mai degraba bibliografii
    bogdanreal
    bogdanreal


    Mesaje : 19
    Data de înscriere : 04/03/2010
    Varsta : 46

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de bogdanreal Dum Mar 07, 2010 8:51 am

    Biografii poate , bibliografii in nici un caz Laughing Laughing
    avatar
    florin18


    Mesaje : 18
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de florin18 Dum Mar 07, 2010 1:03 pm

    Da,pardon .Am termenul incorect intiparit in minte Smile
    avatar
    florin18


    Mesaje : 18
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de florin18 Lun Mar 08, 2010 7:44 pm

    Deci,cine e marele castigator?

    Continut sponsorizat


    Concurs #1 Empty Re: Concurs #1

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 8:34 pm