Forumul cinefililor

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

+6
f0rce
bizi
PowerFlash
max cady
NickGR
teh_h
10 participanți

    Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    teh_h
    teh_h
    Admin


    Mesaje : 156
    Data de înscriere : 24/02/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de teh_h Joi Mar 04, 2010 8:46 pm

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? De ce?

    Eu prefer filmele de actiune si comedie, dar in general urmaresc orice gen de film.
    NickGR
    NickGR


    Mesaje : 58
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de NickGR Joi Mar 04, 2010 8:57 pm

    Pai am atractii spre filmele de comedie, istorice si SF, dar in general urmaresc filmele de bun gust, in special cele care au o poveste cat mai bine gandita. Urasc comediile fortate, care repeta anumite faze vechi, care au prins la vremea lor la public, mereu si mereu, sperand sa ma smulga cate un zambet de pe buzele cinefililor...
    De ce?
    Hmmm... Greu sa ma pronunt, pur si simplu este o pasiune de mea mai vechie, mai exact de cand eram eu mai micut si incepusem sa inteleg ce tot bombane aia pe ecran... Pe la varsta de vreo... 9 ani, cand inca mai existau cinemauri si pe la noi prin oras sa stau zilnic la rand la bilete, iar daca era un film de calitate... mergeam de mai multe ori in aceiasi zi Smile) Ehh ce vremuri, imi amintesc si acum cu foarte multa placere iesirile cu prietenii la cinema, statul la coada, si entuziasmul cu care am pasit pentru prima data in sala de cinema alaturi de mama:)), dar hai sa nu mai intru in detalii ca probabil pe multi dintre voi va plictisesc postruile lungi si care va solicita ochii foarte mult:)
    max cady
    max cady


    Mesaje : 16
    Data de înscriere : 04/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de max cady Joi Mar 04, 2010 8:59 pm

    Buna seara !
    Ce filme imi plac..
    in orice caz fara John Cena, Steven Segal sau alti mascarici.
    la fel si pt comediile de duzina care ies pe banda rulanta in ziua de azi.
    am ras la Inglorious Basterds deajuns, la fel si la In The Loop - chiar daca incepe mai plictisitor, umorul britanic este de calitate.
    avatar
    PowerFlash


    Mesaje : 35
    Data de înscriere : 03/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de PowerFlash Joi Mar 04, 2010 9:22 pm

    Actiune si comedie, in mare parte Smile !
    bizi
    bizi


    Mesaje : 15
    Data de înscriere : 03/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de bizi Joi Mar 04, 2010 9:43 pm

    actiune,comedie,horrorsi aventura
    f0rce
    f0rce


    Mesaje : 8
    Data de înscriere : 04/03/2010
    Varsta : 31
    Localizare : Petrosani/Campia Turzii

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de f0rce Joi Mar 04, 2010 10:03 pm

    Comediile in special,,, actiune si aventura ...astea mi se par mie cele mai super Like a Star @ heaven
    Limited Edition
    Limited Edition


    Mesaje : 65
    Data de înscriere : 02/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de Limited Edition Joi Mar 04, 2010 10:20 pm

    Urmaresc toate genurile dar in special urmaresc filmele psihologice , horror si comedie.De obicei daca urmaresc un film si imi place foarte mult il urmaresc a doua oara fiind atent la detalii si la greseli.
    avatar
    ssorin


    Mesaje : 6
    Data de înscriere : 04/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de ssorin Joi Mar 04, 2010 10:30 pm

    eu inghit orice fel de film de buna calitate(comerciala, Smile) fie el si serial
    dar primele 2 filme din seria Star wars as putea sa le vad de n-spe mii de ori
    Smile)
    avatar
    fefelino


    Mesaje : 1
    Data de înscriere : 04/03/2010

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de fefelino Joi Mar 04, 2010 10:46 pm

    prefer filmele de mister,cu rasturnari de situatii si orice film care pune in practica o idee buna si care te atrage .Pacat ca nu se mai fac filme atat de bune ca in anii 90'.Media filmelor bune era mult mai mare ca acum,probabil si din cauza ca momentan s-au cam epuizat ideile de film.Filmele vechi sunt pasiunea mea si de aceea incerc sa le am in colectia mea personala...Fara a fi plin de sine pot spune ca in mare parte am toate filmele vechi care m-au impresionat si ador sa le revad din cand in cand...de fiecare data parca ma regasesc in fiecare poveste Very Happy
    Astept sa fiu contact de cei care au aceleasi gusturi ca si mine ,sa discutam de filme si sa ne imbogatim colectia astfel.....felicitari moderatorilor...o idee exceptionala care nu prea a fost pusa in valoare.....bafta si keep in touch tongue
    Neuronu Intelectual
    Neuronu Intelectual


    Mesaje : 8
    Data de înscriere : 03/03/2010
    Localizare : bhwkale d.c.

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de Neuronu Intelectual Vin Mar 05, 2010 3:14 am

    un film interesant pe care eu l-as viziona la infinit este FACE OFF , cu john travolta si nicholas cage . super scenariu . alt film care il ador este pulp fiction . in general savurez filmele cu de nori, al pacino , travolta , cage,sean connery si inca cativa titani . filmele de bun gust , nu toate porcariile . nuconteaza, poate sa fie si draa si sf si comedie si actiune , daca scenariul are acel ceva care ma atrage . si ca sa aibe acel ceva trebuie sa joace unul din actorii enumerati mai sus in el .
    Neuronu Intelectual
    Neuronu Intelectual


    Mesaje : 8
    Data de înscriere : 03/03/2010
    Localizare : bhwkale d.c.

    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de Neuronu Intelectual Vin Mar 05, 2010 3:19 am

    daca imi dai o cana de vin fiert si un film bun cual pacino esti fratele meu pe viata Smile)) am vazut mai sus pe cineva care numeste mascarici pe steven segal . cata dreptate domne Smile)) ala nici macar nu stie sa joace un rol , la fel ca van damme sau arnold . gibonii astia care sperie si bucura toti pustii nici macar nu pot intra in pielea personajului care il joaca . nu am vazut pana acum un film cu astia care au devenit actori fara pt ca au muschi sau caftesc bine , care sa ma fascineze . un actor care ma amuzeaza teribil si isi joaca rolul cat de cat cum trebuie este jackie chan . da domne, asta este bunicel , se merita sa vezi un film cu el si in plus el isi face cascadoriile , asta este demn de apreciat . are aceea chemare care te face sa vrei sa privesti

    Continut sponsorizat


    Ce gen de film va atrage cel mai mult? Empty Re: Ce gen de film va atrage cel mai mult?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 10:41 pm