Forumul cinefililor

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

4 participanți

    The Hurt Locker

    max cady
    max cady


    Mesaje : 16
    Data de înscriere : 04/03/2010

    The Hurt Locker Empty The Hurt Locker

    Mesaj Scris de max cady Joi Mar 04, 2010 9:06 pm

    9 nominalizari la Oscar 2010
    de mult nu mai vazusem un film atat de bine lucrat.
    se bate cu Avatar luni dimineata pt Best Picture, sa vedem cine va castiga.


    Ultima editare efectuata de catre max cady in Vin Mar 05, 2010 11:07 pm, editata de 1 ori
    teh_h
    teh_h
    Admin


    Mesaje : 156
    Data de înscriere : 24/02/2010

    The Hurt Locker Empty Re: The Hurt Locker

    Mesaj Scris de teh_h Joi Mar 04, 2010 9:07 pm

    Daca e in concurenta cu Avatar, nu mai are nevoie de nici o introducere.
    max cady
    max cady


    Mesaje : 16
    Data de înscriere : 04/03/2010

    The Hurt Locker Empty Re: The Hurt Locker

    Mesaj Scris de max cady Joi Mar 04, 2010 9:15 pm

    inclin sa cred ca Avatar va castiga Oscar pt Best Picture totusi..
    bizi
    bizi


    Mesaje : 15
    Data de înscriere : 03/03/2010

    The Hurt Locker Empty Re: The Hurt Locker

    Mesaj Scris de bizi Joi Mar 04, 2010 9:42 pm

    intrebarea mea e : pt ce a luat filmul asta 9 premii oscar?
    Limited Edition
    Limited Edition


    Mesaje : 65
    Data de înscriere : 02/03/2010

    The Hurt Locker Empty Re: The Hurt Locker

    Mesaj Scris de Limited Edition Joi Mar 04, 2010 10:25 pm

    Daca e sa o luam asa Avatar are noroc cu efectele speciale care le are si povestea.Dupa mine povestea e una normala nu iesita din comun si vai doamne cel mai bun film din istoria cinematografelor.Este un film normal cu o poveste normala si cu efecte speciala bune.
    In schimb The Hurt Locker reprezinta ceva real.Daca e sa compari realitatea cu fantasticul , realitarea primeste cam 60-70% din rating.Plus ca este vorba de actori.Cum isi joaca rolul si multe altele.Deci cam acesta este motivul pentru care The Hurt Locker este un film asa bun.
    max cady
    max cady


    Mesaje : 16
    Data de înscriere : 04/03/2010

    The Hurt Locker Empty Re: The Hurt Locker

    Mesaj Scris de max cady Joi Mar 04, 2010 11:30 pm

    inca nu a luat acele 9 oscaruri este doar nominalizat. Gala premiilor oscar va fi luni dimineata la ora 03:00 AM (cred) ora Romaniei pe HBO.

    sa ii raspund lui Limited Edition, Avatar nu este nominalizat la Best Picture doar prin simplul fapt ca are efecte senzationale.
    Povestea este intradevar slabuta insa maestrul Cameron a stiut f bine sa aduca un plus de dramatism cu o actiune buna care la facut f comercial.

    Insa nu e numai atat, Cameron a creat intradevar o noua lume, o noua civilizatie,cu o cultura si o religie, chiar si o limba. Iar dramatismul se vede asupra personajelor, atunci cand vin "sky people" si incearca sa le distruga civilizatia.

    Parerea mea..

    Intradevar ai spus bine despre The Hurt Locker in commentul tau,e un film care prezinta f bine realitatea despre acele actiuni in razboi.
    Cum am citit intr-o descriere undeva pe net:
    "
    Într-un film de acţiune, toate astea se petrec în 100-120 de minute. În The Hurt Locker se petrec în 5 minute. O dată, de două ori, de cîte ori se dă alarma. Iar finalul e neaşteptat de fiecare dată. Explodează sau nu? The Hurt Locker nu e doar un film de acţiune. E acţiunea în stare pură şi dură. O sută de minute cît 38 de zile. "

    putin am cam lungito insa chiar sunt 2 filme f bune din acest an.

    Continut sponsorizat


    The Hurt Locker Empty Re: The Hurt Locker

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 10:42 pm